Поради та підказки повернутися до всіх статей

Ідеальні пропорції і форма обличчя

Ідеальні пропорції і форма обличчя

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке ідеальні пропорції обличчя, як визначити форму свого обличчя, а також як виконати корекцію тієї чи іншої форми обличчя. Секрети бездоганного макіяжу розкриває Ірина Старкова, офіційний візажист L'Oréal Paris в Україні.

 

Пропорції ідеального обличчя

Яка вона - ідеальна форма обличчя? Висота чола дорівнює довжині носа й відстані від носа до підборіддя. Ширина носа в області ніздрів дорівнює відстані між очима. Довжина губ дорівнює лінії, проведеній униз від середини райдужки ока.

Що ж стосується очей, то ідеальним вважається, коли внутрішній та зовнішній куточки розташовані на одній лінії. Якщо зовнішній куточок вищий, очі розкосі. Якщо нижчий - очі надають обличчю похнюплений вигляд. Відстань між очима має бути рівною довжині одного ока. Коли ця відстань більша, очі широко посаджені, а коли менша, то близько посаджені.

 

Як визначити форму обличчя та виконати корекцію

Симетрію обличчя визначають три зони: верхня (від лінії росту волосся до брів), середня (від брів до кінчика носа) та нижня (від кінчика носа до підборіддя). Якщо три зони не пропорційні, лице не вважається ідеальним. Моделювання - це можливість зробити візуально пропорційними усі три зони. Інформація, подана нижче, допоможе вам визначити свою форму обличчя та здійснити класичну корекцію.

Читайте також: контурування - як підкреслити риси обличчя?

 

Квадратне обличчя

Особливості: горизонтальні та вертикальні контури максимально наближені, усі три зони приблизно однієї ширини та довжини, скроневі та виличні дуги розгорнуті, лінія росту волосся та щелепа квадратні.

Моделювання: За допомогою світлого тону створіть ілюзію правильного овалу. Іншу частину обличчя, яка виходить за цей овал, сховайте за допомогою темного тону. На вилицях темним коректором намалюйте по трикутнику, починаючи від центру райдужки, з поступовим розширенням до зовнішньої частини обличчя у напрямку росту волосся, але не доходячи до вуха. Обов'язково розтушуйте кордони світлого й темного тону, щоб прибрати видиму лінію переходу кольору. Порада: для жирної корекції форми обличчя з використанням тональних кремів усі засоби потрібно тампонувати спонжем, а для сухої корекції за допомогою пудри - розтушовувати пензлем. Очі необхідно візуально подовжити у зовнішній бік та трохи підняти розтушовку вгору.

 

Трикутне обличчя

Особливості: при нормальному співвідношенні вертикальних і горизонтальних контурів овалу виличні дуги згорнуті, а скроневі, навпаки, розгорнуті. Верхня зона ширша, ніж дві інші, а нижня - вужча, ніж верхня та середня. Підборіддя загострене, лоб високий та широкий, очі опуклі, губи маленькі й тонкі.

Моделювання: Основна мета корекції цієї форми обличчя - отримання ефекту плавності усіх ліній. Для цього затемніть верхню частину обличчя (обидва боки від чола), опускаючись майже до вилиць. Нижню частину, навпаки, висвітліть. У макіяжі очей виконайте практично повне затемнення верхньої повіки. Таке моделювання дозволить створити враження, що вилична кістка розташована нижче, ніж є насправді, і додасть трикутному обличчю більш округлий вигляд.

 

Обличчя у формі сердечка

Особливості: середня зона ширша за дві інші, підборіддя гостре, волосся росте мисом.

Моделювання: дивіться корекцію трикутної форми обличчя.

 

Кругле обличчя

Особливості: вертикальні й горизонтальні контури за своїми розмірами максимально наближені один до одного. Всі три зони приблизно однакові за довжиною та шириною. Підборіддя та лоб мають округлу форму. Скроневі й виличні дуги згорнуті.

Моделювання: Ключове завдання корекції круглого обличчя - візуально витягнути овал, зробивши лоб вищим, а вилиці - ширшими. Моделювання виконується за тим же принципом, що і корекція квадратного обличчя. Очам слід надати довгу й витягнуту догори форму.

 

Видовжене обличчя

Особливості: три зони (верхня, середня та нижня) приблизно однакові за довжиною та шириною. Овал дуже витягнутий. Міцне підборіддя, квадратна лінія росту волосся.

Моделювання: Висвітліть центральну частину обличчя таким чином, щоб зробити вилиці більш округлими. Фард у такій корекції грає дуже важливу роль. Накладайте його виключно горизонтально на висвітленій зоні. Якщо ж ви є власницею бездоганного носика, то можете провести фард і по переніссю. Тіні на очі також накладайте горизонтально. Ваше завдання - зробити видовжене худе обличчя більш широким та округлим.

 

Трапецієвидне обличчя (грушоподібне, перевернутий трикутник)

Особливості: нижня зона ширша, ніж дві інші, а верхня та середня практично однакові як за довжиною, так і за шириною.

Моделювання: Затемніть нижню щелепу, не торкаючись підборіддя. Висвітліть верхню частину обличчя. Фард слід вибирати тільки світлого тону й накладати виключно над виличною кісткою. Макіяж очей виконується так само, як і для круглого обличчя.

Статті по темі:

категорії порад і підказок:

Журнал L'OREAL

Щоб отримувати інформацію о спеціальних пропозиціях, акціях, безкоштовні зразки та нові продукти L'OREAL, будь-ласка, заповніть наступну форму.